Fotoğraf / Video

TANITIM FİLMİNİN AVANTAJLARI

By Aralık 15, 2018 Aralık 16th, 2018

TANITIM FİLMİNİN AVANTAJLARI

Şirketiniz ve markanız için tanıtım filmlerinin yüksek ölçüdeki olumlu etkileri kaçınılmazdır. Dünyaca ünlü yıldızlardan örnek verecek olursak; Justin Bieber ve Shawn Mendes gibi sanatçılar kariyerlerini tanıtım filmi üzerinden başlattılar.
Her büyüklükteki işletmeler, gelen pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak bir video pazarlama stratejisi benimsemelidir. Şirketler tanıtım filmi kullanmanın inanılmaz veri destekli avantajlarından yararlanmalıdır. Ancak bilinmelidir ki çok fazla rekabetle karşı karşıyasınız. Son yıllardaki araştırmalara göre, her dakika 400’e yakın tanıtım filminin YouTube’a yüklendiği belirlendi.

Yüksek Trafik Hacimleri Oluşturma Fırsatı

YouTube’un araştırmasına göre, bir milyardan fazla kullanıcı var ve günde bir milyar saat tanıtım filmi izliyorlar. Bu ise çok fazla trafik fırsatı demektir. Tanıtım filmi içeriğiniz milyarlarca izleyiciye ulaşma potansiyeline sahiptir. Çok olası değil ancak yüksek trafik vaadi kesinlikle makul. Dijital pazarlama yalnızca uygun maliyetli bir dağıtım stratejisi sağlamanın yanı sıra, erişimi normal televizyon ve kablo istasyonlarından çok daha kapsamlıdır. Google’un son yıllardaki araştırmasına, 10 kişiden 6’sı çevrimiçi video izlemeyi tercih ettiğini açıkladı. Tahminler, 2025 yılına kadar 32 yaşın altındaki kişilerin yarısının ödemeli bir TV servisine abone olmayacağını ileri sürüyor. Wyzowl’un Video Pazarlama Birimi’nin 2018 araştırmasına göre, işletmelerin % 81’inin bir pazarlama aracı olarak video kullanıyor. Bu bir önceki yıla kıyasla % 63’lük bir orandan daha fazla olduğunu gösteriyor. Video sadece bir trend değil; bundan sonra tanıtım filmi dijital pazarlama stratejinizin gerekli bir yönü.

Arama Motoru Sıralamasını Yükseltme Fırsatı

YouTube videolarının Google’un arama sayfalarında sık sık sıralandığı gerçeği, tanıtım filmi bu platform etrafında oluşturulmasının gerçek SEO sonuçları sağlayabileceğini göstermektedir. Cisco’nun 2017’deki çalışması, videonun 2021 yılına kadar tüm internet trafiğinin % 80’ini temsil edeceğini öngörüyor. Videoya olan ilginin artması, Google’un video içeriği sunan sitelerin daha üst sıralarda yer almasını teşvik ediyor.
YouTube kanalınızı geliştirirken tanıtım filmi ile sektörünüzde daha fazla güvenilirlik sağlar ve marka bilinirliği artırırsınız. Tanıtım filmleriniz sayesinde kanalınız üzerinden web sitenize trafik çekebilirsiniz. Tanıtım film videolarınızı blog içeriğiniz gibi ele alın. Anahtar kelime araştırması yaparak başlayın, ardından başlık, açıklama ve etiketlerdeki anahtar kelimelerinizi kullanarak içeriğinizi optimize edin.
Tanıtım filmi stratejinizdeki oynatma düğmesine basmanın zamanı geldi.

Hemen Mesaj Gönderin
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Workkey Creative Media
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?