Sosyal Medya

Sosyal Medya Dedikleri Nedir?

By Aralık 4, 2018 Aralık 16th, 2018

İŞLETMELERDE SOSYAL MEDYANIN ÖNEMİ

Markanıza sosyal medya dokunuşunu vererek, sadece daha fazla iş trafiğinizi yükseltmekle kalmaz, aynı zamanda müşterilerinizle daha iyi bağlantı kurabilir ve daha üst düzeyde hizmet verebilirsiniz. Aslında dijital pazarlamanızı kolaylaştırır. Müşterilerinizle bağlantı kurmak için sosyal medyayı kullanarak, ne istediklerini, karşılaştıkları sorunları ve onlara nasıl hizmet verebileceğinizi izleme fırsatına sahipsiniz. Müşteriler sosyal medyanın, binlerce kilometre uzakta bir çağrı merkezi yöneticisinden çok daha kolay ulaşılabilir olduğunu biliyorlar. Başka bir deyişle, müşteriler güçlük çekmeden üstün hizmete ulaşabilirler.

Bir infografiye göre, tüketicilerin% 71’i, sosyal medyada olumlu bir deneyime sahip olmaları durumunda başkalarına bir marka önerme eğilimindedir.

İşte sosyal medyanın iş dünyasındaki öneminden şüphe duymadığını gösteren bazı sosyal medya istatistikleri:

İşletmenizin rekabete ayak uydurmak için Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi sitelerden faydalanması oldukça önemlidir.

İŞ DÜNYASINDA SOSYAL MEDYA

Marka farkındalığınızı sosyal medya yoluyla artırmak roket bilimi değildir. İşte bunu nasıl yapabileceğinizle ilgili birkaç ipucu:

  • Kitlenizi Bulun: Bir sosyal medya platformunun üzerinde çalışmaya başlamadan önce, hedef kitlenizin üzerinde olup olmadığını öğrenin. Örneğin, bir B2B şirketi kitlesini Facebook’tan ziyade LinkedIn’de bulabilir. Sadece diğer markaları almayın veya takip etmeyin.
  • Görsel Kullanın: Hedef kitlenizin nerede olduğunu öğrendikten sonra, içeriğinizle ilgili göz alıcı görseller kullanarak dikkatlerini çekebilirsiniz. Sosyal medya kanallarında marka bilinirliğinizi arttırmanıza yardımcı olan görseller ve videolar büyük rol oynamaktadır. Çünkü sadece katılımı arttırmakla kalmıyor, aynı zamanda sosyal paylaşımları da güçlendiriyorlar.
  • Çabalarınızı Ölçün: Sosyal medya etkinliğinizi ölçmek için, platformlar tarafından sağlanan izleme araçlarını, URL kısaltıcıları, Google Analytics vb. diğer harici araçlarla birlikte kullanın. Neyin çalıştığını anlamak için edindiğiniz bilgileri kullanın, böylece çabalarınızı optimize edebilir ve sosyal medya ile daha güçlü bir marka yaratabilirsiniz.

Unutmayın, marka bilinirliğini sosyal medyayla artırmak için attığınız her adım, uzun vadede işinizin genel büyümesini etkileyecektir.

SOSYAL MEDYANIN ÖNEMİ

Sosyal Medyanın Markalara Sağladığı Faydalar

Markalar, sosyal medyayı etkin bir şekilde kullandıklarında geniş kitleye hitap etme olanağına sahip olmanın yanında birçok avantaja da sahip olur. Markalar için sosyal medya kullanmak oldukça önemlidir. Şirketlere sağladığı faydalar ise maddelerde yer aldığı gibidir.

1-Yeni müşterilere ulaşmak

2-Mevcut müşterilerinizle sağlıklı bir iletişim kanalı oluşturmak

3-Ucuz ve etkin reklam olanağı

4-Web sayfanıza SEO etkisi

5-Dijital itibar yönetimi

Hemen Mesaj Gönderin
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Workkey Creative Media
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?